Praca ze światłomierzem

Osłona przeciwsłoneczna to tubus, przeważnie w formie ściętego ŁABĘDZIE na stałe zadomowiony sztafaż polskiego wybrzeża stożka, nakładany na obiektyw chroniący przed niepożądanymi promieniami świetlnymi podczas fotografowania. Oprawki obiektywów są niekiedy tak zbudowane, że tworzą jednocześnie osłonę przeciwsłoneczną. Pierścienie pośrednie. Kamery z wymienną optyką mogą być wyposażone w kilka różnej długości pierścieni pośrednich. Zakłada się je pomiędzy aparat a obiektyw dla umożliwienia fotografowania małych przedmiotów z bardzo bliska.
Statyw. Trójnóg, przydatny zwłaszcza podczas fotografowania w domu i pracowni, m.in. przy portretowaniu. Niekiedy niezbędny przy zdjęciach teleobiektywem.  Torba. Służy do przechowywania aparatu, światłomierza i wymiennych obiektywów, etui z błonami naświetlonymi i nie wypranej szmatki bawełnianej do przecierania soczewek, miękkiego pędzelka do zmiatania z kamery kurzu. Całość przydatna podczas podróży i wędrówek fotograficznych.

Cześć, mam na imię Magdalena i jestem absolwentem pewnej uczelni wyższej. Od wielu lat głównym tematem moich zainteresowań jest kultura i sztuka, czym też chciałabym się tu z wami podzielić!