Ogrodzenie farmy

Producenci jednak upierali się, że publiczność chce go zawsze widzieć (przynajmniej na początku filmu) w kraciastej koszuli, obdartych portkach, siedzącego boso na ogrodzeniu ojcowskiej farmy. Ale Ray też był uparty i postanowił „otworzyć własny sklepik”; zerwał z Para- mountem i zaczął kręcić na własną rękę filmy eksploatowane przez First National. Jego rozstanie z Paramoun- tem tak opisuje Adolph Zukor w swoich wspomnieniach: „Próbowaliśmy obsadzać Raya w innych rolach, ale wiejski chłopak był jedyną postacią, którą potrafił zagrać (…) Ocenialiśmy, że ma przed sobą już tylko kilka lat, nim publiczność będzie miała go dość”. Zukor opowiada, jak chcąc aktora zatrzymać zaproponował mu 5 tysięcy dolarów tygodniowo, czyli ćwierć miliona rocznie. Ray miał na to odpowiedzieć:
Mr. Zukor, ta propozycja jest dla mnie zniewagąl Pierwszy film Raya zrealizowany w ramach własnej produkcji 45 minut od Broadwayu (1920) nie został przyjęty najlepiej, ale nie zraziło to ambitnego aktora: Jako swój własny pracodawca mam szanse kręcenia tematów całkowicie różnych od tych, z którymi mnie dotychczas identyfikowano — zwierzał się w wywiadach.

Cześć, mam na imię Magdalena i jestem absolwentem pewnej uczelni wyższej. Od wielu lat głównym tematem moich zainteresowań jest kultura i sztuka, czym też chciałabym się tu z wami podzielić!